Poradnik Domowy

Beskidzki poradnik domowy

Napisane przez Aneta. Ten artykuł jest 10th najstarszy. Zawiera 409 słów.

Weź mieszkaniowego byka za rogi...

Po powrocie do mieszkania po żmudnym dniu roboczym albo po dalekiej wycieczce powinniśmy odczuwać błogość i cieszyć się, że niedługo miniemy próg własnego domu, gdzie będziemy mogli w końcu wypocząć po mozolnym dniu. Powinniśmy zatem w taki sposób zaprojektować swój dom by nie wywoływał w nas krytycznych emocji, o które nie trudno gdy nieustająco potykamy się o błędnie położone meble lub użerając się z lżejszymi chociaż nieznośnymi usterkami.

Z reguły to właśnie w niemłodych mieszkaniach naszą bolączką są takie symboliczne, ale wkurzające przeciwności. Nie pamiętamy o nich nieraz do momentu gdy natykamy się na nie wprost, natomiast gdy za jakimś razem męczą cię zgrzytające drzwi czy kapanie wody z kranu to w końcu wyprowadzi cię to z równowagi. Następnie znowu o tym zapominasz i rzecz wałkuje się w kółko. Niemniej aby mieszkać spokojnie oraz beztrosko musimy kiedyś poprawić te wszystkie awarie techniczne, jakie mogą wywołać większe kłopoty. Normalnie nie zastanawiasz się nad tym co się stanie gdy nie będziesz mieć elektryczności bądź wody, do momentu kiedy przepali się tobie instalacja elektryczna albo rozsadzi rura. Wtenczas każda minuta bez prądu lub wody rozwleka się w nieskończoność.

Bywamy rozdrażnieni też ze względu na ograniczony rozmiar własnych mieszkań. Przepychanie się w ścisku nie kwalifikuje się do rozrywek. Ukazuje się jednakże, że niekiedy starczy inne rozmieszczenie sprzętów by we wnętrzu znów można było oddychać. Czasem potrzebne są zabiegi rewolucyjne – wyrzucenie starych, rozlatujących się i uciążliwych mebli i kolejnych rekwizytów, jakie trwają poupychane w szafach w przeczuciu iż z pewnością znowu się przydadzą, chociaż dawno zapomnieliśmy, że w ogóle je mamy w domu. Pomyśl czy to nie czas na inwenturę twoich klamotów i wyzbycie się tych, jakich już nie potrzebujesz. Dostaniesz mnóstwo przestrzeni oraz nie będziesz się już zamartwiać w co to wszystko wepchnąć.

Nie gmatwaj sobie życia selekcjonowaniem mebli oraz sprzętów jakie wprawdzie wybitnie estetycznie wyglądają na zdjęciach lub w sklepie, jednak z którymi jest wiele znoju kiedy dochodzi do powszedniej eksploatacji. Nie wychwalam lenistwa, jednakże czas przeznaczany na porządki da się zminimalizować przez rozsądny dobór mebli, przez co będziesz posiadać go więcej na odpoczynek. Meble z jasnym obiciem dość prędko się szargają przez co zamiast byczyć się na nich beztrosko będziesz żyć iluzją zacieków, które mogą je zniszczyć. Osobiście unikałabym również witrynek bez drzwiczek – pył siada wtenczas na wszystkim co się na nich znajduje przez co potrzeba odkurzać każdą rzecz z rozłączna. Po wstępnej radości z nowego sprawunku tego rodzaju sprzętów szybko zaczniesz pomstować na dzień kiedy wpadłaś na impuls ich zakupu.