Poradnik Domowy

Beskidzki poradnik domowy

Napisane przez Aneta. Ten artykuł jest 11th najstarszy. Zawiera 327 słów.

W oczekiwaniu na Wielkanoc

jajka wielkanocne

Tylko nieco ponad miesiąc zostało do świąt Wielkanocy. To moment aby zaplanować wiosenne porządki oraz porozmyślać w jaki sposób ozdobić dom przed zbliżającym się świętem.

Wiosenne porządki przed świętem Wielkiej Nocy są regularnym punktem przygotowań do tychże świąt. Niełatwo sobie wykoncypować żeby przeżywać tak ważkie święto w bałaganie, poza tym rozwiązaniem na urządzanie mieszkania nie jest pojedyncze ustawienie wszelkich komponentów kompozycji, trzeba także pielęgnować porządek w mieszkaniu. Rozumiem, że zimowy ubytek chęci nie sprzyja takiemu zaangażowaniu, ale akurat trafia się okazja aby nadgonić zaległości w porządkach i doprowadzić dom do połysku. Trwające dłużej dni i więcej słonecznych promieni sprzyjają wykrzesaniu z siebie dodatkowej energii aby podołać solidnemu odświeżeniu apartamentu.

ozdoba wielkanocnaPodczas porządkowania można przy okazji poprzerabiać to i tamto w wyglądzie domu, np. w końcu zmienić brudne kotary albo firanki. No i rzecz oczywista poświęcić chwilę na moment refleksji jak tego roku przyozdobimy dom z okazji Wielkanocy. Ozdoby na Wielkanoc nie są tak obfite jak te na Boże Narodzenie aczkolwiek przy odrobinie wyobraźni możemy zagospodarować tradycyjne atrybuty tych świąt, takie jak bazie, jaja, zajączki i kurczaczki. Wielkanoc związana jest z odtwarzającym się na nowo życiem. Oryginalnym pomysłem na wykorzystanie tej metafory i zarazem wymagającym wystarczająco wczesnego przygotowania, jest organiczna dekoracja wykorzystująca świeżo zasianą trawę (lub rzeżuchę, prędzej wzrasta). Poszukaj płaskiej doniczki, nasyp do niej odrobinę ziemi ogrodniczej i posiej trawę (nie trzeba nabywać od razu całego dużego opakowania na trawniki, sklepy zoologiczne mają małe pudełeczka trawki dla kotów). Gdy wyrośnie możesz położyć na niej pisanki i figurki kurczątek. Możesz też przemyśleć co uczynić z palmą wielkanocną. Dodaj nieco bazi oraz figurek kurczaków albo zajączków na patyczkach, lub pisanek na patyczkach (da się je przed Wielkanocą dostać bez problemu) i umieść w wazonie.

Klasyką dekoracji na Wielkanoc są rozmaite figurki, które układa się na stole wielkanocnym. Nie może brakować figury Chrystusa Zmartwychwstałego, możesz jeszcze dodać figurki baranków – następnego istotnego atrybutu Wielkanocy. W pewnych rejonach kraju ustawia się także na stole wielkanocnym figurki baranków z ciasta bądź też masła.