Poradnik Domowy

Beskidzki poradnik domowy

Napisane przez Aneta. Ten artykuł jest 4th najstarszy. Zawiera 277 słów.

Porządki domowe

Stanowi sprawę całkowicie nieodzowną żeby czuć się we własnym mieszkaniu swobodnie. Spokojne oraz praktyczne mieszkanie sprzyja odpoczynkowi oraz relaksowi po wysiłkach dnia powszedniego. Wie o tym każdy, kto choćby raz podjął trud dopasowania przestrzeni życiowej do swoich wymagań.

Korzystnie jest postawić także na minimalizm oraz skromność formy gdyż nazbyt zagracone wnętrze nie pozwoli właściwie odpocząć wymuszając na lokatorach ciągłe porządki. W takim celu idealnie jest zredukować ilość detali, jakie przyciągają kurz. Chociaż otwarte szafki prezentują się stosunkowo elegancko to jednakże rzeczy na nich położone jak np. dekoracyjne figurki w łatwy sposób otaczają się kurzem, a nie ma nic bardziej dokuczliwego niż czyszczenie dowolnego przedmiotu z osobna ze zgromadzonego przez wiele dni kurzu. Naturalnie nie trzeba od razu eliminować każdej figurki dekoracyjnej z widoku. Eleganckie figurki dekoracyjne stanowią istotny i przyciągający wzrok szczegół wizualny jaki oddziałuje na generalny klimat pomieszczenia.

Następnym uciążliwym, a mimo to dosyć zakorzenionym w świadomości składnikiem wnętrza, jaki bywa nieprzyjemny w utrzymaniu czystości jest dywan. Znacznie bardziej aniżeli figurki gromadzi on kurz wywołując potrzebę wyprania go od czasu do czasu co jest koszmarem każdej pani domu.

Ponadto korzystnie jest postawić na wygodne oraz funkcjonalne oświetlenie. Najmniej problemu ze sprzątaniem robi oświetlenie halogenowe wbudowane prosto w sufit. Starczy je okazyjnie przetrzeć szmatką. Dużo trudniej opanować żyrandol, który zbudowany jest nieraz z dziesiątek szczegółów, a kurz przylepiający się do nich jest bardzo zauważalny. Najdogodniejszym rozwiązaniem byłaby oszczędna w formie lampa jaką prosto zachować w czystości, taka jak popularne ostatnio lampy fabryczne.

Pointą tego artykułu jest fakt, że minimalistyczne wnętrza są o wiele lepsze w utrzymaniu porządku, a w końcowym rozrachunku łatwiej zrelaksować się w mieszkaniu, po którym nie trzeba bez przerwy latać ze szmatą i ścierką.