Poradnik Domowy

Beskidzki poradnik domowy

Napisane przez Aneta. Ten artykuł jest 9th najstarszy. Zawiera 301 słów.

Pomysł na świąteczny prezent - latarnia ogrodowa

Nadchodzące już niedługo Boże Narodzenie rodzi wiele dylematów związanych z wyborem odpowiednich upominków dla naszych najbliższych. Dawanie prezentów bardzo mile świadczy o nas jednak problemem jest nieraz kwestia tego by prezent właściwie świadczył o naszych intencjach, a nie sprawiał wrażenie kupionego na ostatni moment z braku pomysłów. Do nie wychodzących z mody typów upominków zaklasyfikować można choćby artykuły wyposażenia wnętr, które zawsze przydadzą się w domu, a których adresat prezentu zapewne nie zakupi z własnej woli bo zawsze są jakieś wydatki przed nimi. Zimą wieczór zapada prędko, dlaczego zatem nie rozświetlić go sobie jakimś miłym światłem? Fantastycznie do tego celu nadaje się np. latarnia. Latarnie takie można umieścić zarówno w domu jak i w ogrodzie albo na ganku. Obecnie tego rodzaju rekwizyty są w modzie zatem można bez zbytniego problemu nabyć wiele różnych wzorów w szeregu rozmiarów. Interesującą pod tym względem propozycję odkryłam niedawno w sklepie internetowym Juliette, który sprzedaje m.in. latarnie ogrodowe, które jednak nadają się także do domu. Wykonane są z metalu, zarówno ze srebrnym wykończeniem jak i malowane na biało lub czarno. Wszystkie mają uchwyt do zawieszenia, który jednocześnie służy do ich przenoszenia (nie trzeba się martwić, że latarnia ogrodowa wypadnie nam z rąk i się potłucze). Mają przeszklone ścianki, a w środku znajduje się miejsce do postawienia świecy lub nawet kilku świec w większych modelach.

latarnie ogrodowe

Taką latarnię można postawić na stole w czasie wieczerzy wigilijnej lub na oknie, ewentualnie zawiesić na werandzie. Nie wszystkim nam będzie się chciało zawieszać lampek choinkowych na choinkach w ogrodzie, ale taką latarnię możemy postawić także na zewnątrz domu, a jeżeli postawimy ich kilka to uzyskamy przepiękny efekt.

Bez wątpienia tego rodzaju latarnie ogrodowe są świetnym pomysłem na prezent pod choinkę, który da obdarowanej osobie wiele radości zarówno w długie zimowe wieczory jak i podczas długich imprez na świeżym powietrzu w lato.