Poradnik Domowy

Beskidzki poradnik domowy

Napisane przez Aneta. Ten artykuł jest 12th najstarszy. Zawiera 281 słów.

Nadzór budowlany - inspektor czy kierownik budowy?

dom z cegieł

Obmyślanie zbudowania budowli nie redukuje się tylko do sprawdzania folderów projektów architektonicznych w typowaniu wyśmienitego planu budynku lub też konsultacji u architekta jeśli nie odszukaliśmy w folderze projektów domu naszych marzeń. To najmilszy krok aranżowania robót budowlanych. Później jest tylko trudniej. Przysłowie głosi, że Polak zna się na wszystkim, jednakże czy zdecydujesz się zamieszkać w obiekcie jaki stanął bez fachowej oceny oraz rady ludzi naprawdę znających się na budowlance? Opadanie budynku na zanadto niepewnym terenie lub kruszenie murów mogą być zaledwie przykładowymi kłopotami, które mogą cię niedługo po sfinalizowaniu budowy czekać.

Nasze prawo nie egzekwuje od ciebie (oprócz oznaczonych przykładów jak wymienione wcześniej trudne warunki gruntowe) mianowania inspektora nadzoru inwestorskiego w kwestii nadzoru inwestorskiego (www.proinwestbud.pl/oferta/nadzor-budowlany-kierownik-budowy-inspektor-nadzoru/), aczkolwiek o ile twoja znajomość technologii budowlanych jest cząstkowa (a pewno tak może być, niezależnie od tego ile for internetowych zgłębiłeś) to w twym szeroko rozumianym interesie leży postaranie się o kogoś takiego.

Inspektor sprawuje obowiązki wypływające z nadzoru budowlanego mając pieczę nad całokształtem prac budowlanych. Jego ranga jest nadrzędna nad kierownikiem robót budowlanych, może on mu polecić wypełnienie pewnych robót jak również wyeliminowanie wychwyconych przez siebie podczas inspekcji nieprawidłowości notując swoje instrukcje do dziennika budowy. Funkcja inspektora nadzoru inwestorskiego jak również kierownika budowy to dwie oddzielne godności. Jedna jednostka nie ma możliwość wykonywać obu z nich gdyż dochodzi do dysonansu interesów pomiędzy nimi. Kierownik robót budowlanych jest w zasadzie uczestnikiem ekipy budowlanej oraz właściwie bywa jeśli ktokolwiek dogląda jego inicjatyw.

Oczywiście w poszukiwaniu oszczędności można zrezygnować z sygnowania kogoś na stanowisko inspektora nadzoru inwestorskiego, wszak czy długofalowo to będzie dla ciebie rentowne jeżeli w kilka lat po wybudowaniu budynku pokaże się, że wymaga on doniośle poważniejszych wydatków na wyeliminowanie awarii jakich dopuściła się załoga budowlana.