Poradnik Domowy

Beskidzki poradnik domowy

Napisane przez Aneta. Ten artykuł jest 2nd najstarszy. Zawiera 172 słów.

Małe wnętrze - duże pole do popisu

Kiedy przeglądasz większość z magazynów dekoratorskich widzisz ogromne wnętrza mieszkań, które nieraz są zwyczajnie poza zasięgiem większości mieszkańców naszego kraju. Można ulec złudnemu wrażeniu, iż jedynie rozległa przestrzeń nadaje się do popuszczenia wodzy fantazji w sprawie urządzania wnętrza.

Jednakże niewielkie mieszkanie daje jeszcze większe okazje nieszablonowego ujęcia przedmiotu. Dobrze pilnować się paru porad, które po własnym rozwinięciu dadzą satysfakcjonujący rezultat. Po pierwsze kolorystyka rozstrzyga o wrażeniu powierzchni nawet w niewielkim miejscu. Jeśli pomalujesz ściany na głębokie odcienie to nie unikniesz wrażenia klaustrofobii. Pastelowe kolory skutkują optycznym powiększeniem wnętrza. Nie potrzebujesz być zdana całkowicie na biel gdyż producenci farb do ścian ubiegają się w dostarczaniu do oferty odcieni spełniających oczekiwania ludzi preferujących pastelowe kolory. Interesujący rezultat dają beże i szarości. Jaskrawe barwy używaj do wyeksponowania detali.

Równie ważne jest podświetlenie wnętrza. Więcej światła również zwiększy optycznie przestrzeń. Można także zastosować lustra, które położone pod właściwym kątem odbiją promienie słoneczne od okna i podświetlą nimi mieszkanie. Lustra mogą dodatkowo dać złudzenie obfitszej głębi – o ile ustawisz je przeciwnie ściany ze znaczniejszą ilością ozdób.

małe wnętrze