Poradnik Domowy

Beskidzki poradnik domowy

Napisane przez Aneta. Ten artykuł jest 13th najstarszy. Zawiera 370 słów.

Jak nadać przytulności wnętrzu?

przytulne mieszkanko

W przytulnych, dobrze urządzonych wnętrach, milej się mieszka. Każdy z nas potrzebuje swojej przestrzeni, w której czuje się „u siebie” i może naładować akumulatory. Najczęściej taką przestrzenią jest dla nas dom lub mieszkanie. Bardzo wiele osób nie zastanawia się, jak dokładnie chciałoby mieszkać. Mijają lata, a oni nadal nie czują się u siebie „jak w domu”. Nie jest to korzystne dla ich psychicznego komfortu, ani samopoczucia. Wracając codziennie do miejsca, którego nie uznajemy za swoją przestrzeń, ciężko wypocząć i nabrać sił.

Warto to zmienić, nadając wnętrzu bardziej indywidualny charakter, tak by pokazywało naszą osobowość, naszą historię. Oczywiście, każdy człowiek ma inne potrzeby, zarówno estetyczne, jak i dotyczące funkcjonalności przestrzeni, w której mieszkają. Nie zmienia to jednak faktu, że każdy jest w stanie sprawić, by jego mieszkanie stało się bardziej przytulne i swojskie.

Jak to zrobić? Przede wszystkim, należy uwzględnić światło. Odpowiednio dobrane oświetlenie i duże okna, sprawią, że wnętrze będzie się wydawać bardziej jasne i przytulne. Dzięki temu będziemy mieli więcej energii do działania. A w słoneczne dni, od razu poprawi się nasze samopoczucie. Dodatkowo, warto pamiętać, że dobrze oświetlona przestrzeń sprawia wrażenie większej i bardziej przestronnej. Najlepiej zainwestować w system ściemniaczy, które umożliwią nam manipulacje nastrojem przy pomocy światła.

Kolejną kwestią, jest postawienie na indywidualizm. Jeśli masz jakieś hobby albo pasję, warto do niej nawiązać. Może za pomocą naklejek na ścianę? Albo kolekcji własnych zdjęć powieszonych w salonie? A może twoją pasją jest żeglarstwo? Wówczas dobrym pomysłem może być dekoracja z lin, koła sterowego lub nawet szekli. Wszystko zależy od twojej wyobraźni. Internet jest niewyczerpanym źródłem wszelkiego rodzaju pomysłów na dekoracje. Zarówno kupne, jak i DIY.

Przytulne wnętrze, to również estetyczne dodatki i dbałość o szczegóły. Poduszki, dywaniki, kwiaty. Nie chodzi o to, by zagracić przestrzeń nadmiarem ozdób. Ale całkowicie proste, użytkowe wnętrza sprawiają sterylne, zimne wrażenie. Dlatego warto zrobić małą półkę z kubkami w kuchni, postawić dodatkową designerską lampkę w sypialni, albo ciekawy w kolorze fotel w salonie. Bo czasami można sprawić, że wnętrze staje się przytulne poprzez odpowiedni dobór kolorów lub materiałów, z którego wykonano meble. Wystarczy trochę pomyśleć i poszukać ciekawych rozwiązań. Warto, bo dzięki temu nasz dom lub mieszkanie, staną się naprawdę nasze. Pokażą nasz indywidualizm i staną się przestrzenią, do której chętnie będziemy wracać.