Poradnik Domowy

Beskidzki poradnik domowy

Napisane przez Aneta. Ten artykuł jest 5th najstarszy. Zawiera 252 słów.

Ekologiczne meble

paletyModa na ekologiczny wystrój wnętrz trafia na coraz podatniejszy grunt. Pragnąc wyposażyć swoje mieszkanie zgodnie z wymogami troski o środowisko naturalne warto wykorzystać materiały z recyklingu, jednakże wartość kupowanych w sklepach mebli zrobionych z takich materiałów czasem powoduje palpitacje serca jeśli mamy świadomość ich pochodzenia. Choć w tym przypadku liczy się koncepcja autora a wartości artystyczne ciężko jednoznacznie ocenić.

Materiałem, po jaki niejednokrotnie sięgają nietuzinkowi projektanci mebli są palety z drewna. Takie same jak te, z jakich korzystają firmy transportowe w spedycji dużych partii towaru ponieważ łatwo przemieszczać je między miejscami widlakiem. Kilka prostych zabiegów wystarczy by zmienić przeznaczenie takiej palety. Dla dodania im szlachetności palety drewniane czasami maluje się lub bejcuje, jednak prawdziwi miłośnicy ekologii cenią najwyżej pełną naturalność. Pieczątki jakie nakładane są na większość z nich dokładają im prawdziwie industrialnych cech. Takie meble stworzone z palet drewnianych doskonale sprawdzą się w modernistycznym wnętrzu stylizowanym na styl loftowy.

skup paletPalety doskonale pasują także jako podest, co jest o tyle oczywiste, że ich kształty i rozmiary są poddane standaryzacji. Pozwala to na olbrzymią skalowalność, a przy większych deszczach rzeczy ustawione w ogrodzie na podeście z palet nam nie zawilgotnieją.

Innym zastosowaniem dla palet jest ich wykorzystanie w garażu, warsztacie lub piwnicy. Jednym spośród praktycznych przeznaczeń palet w tych miejscach jest ewidentnie podest, na jakim można postawić różnorodne przedmioty, ale zmierzając dalej tymże kierunkiem wnioskowania można zbudować z palet regał lub odkrytą witrynę z półkami (w markecie zapłacisz kilkadziesiąt złotych za delikatną konstrukcję, a robiąc ją własnoręczne z palet zapłacisz tyle co koszt materiału).